UTW AWF Warszawa

Zakończenie roku akademickiego 2018/2019

 Tegoroczne zakończenie roku akademickiego miało miejsce tradycyjnie na polanie Jakubów znajdującej się w sąsiedztwie Dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego. Już przed godziną 11 w pięknym, słonecznym dniu 18.06.2019 r. na miejsce zbiórki zaczęli docierać pierwsi słuchacze naszego Uniwersytetu. Wszyscy zaopatrzeni w kiełbasy, różne napitki i inne wiktuały, a przede wszystkim w znakomitych nastrojach. Część przybyłych, pod przywództwem Marysi Wojnarowskiej, udała się na krótki spacer po Puszczy. Wkrótce zjawił się pracownik Parku odpowiedzialny za rozpalenie ogniska. Nie wszyscy doczekali z pieczeniem kiełbasek do godziny 12, o której miało być rozpoczęcie oficjalnego zakończenia. Ucztowanie zaczęło się wcześniej.

 

Spora grupa słuchaczy przybyłych później (ok.12), z Panią prof. Kozdroń i zaproszonym gościem p. Tadeuszem Guranowskim, który miał umilać nasze spotkanie graniem na gitarze i śpiewem, również dziarsko przystąpiła do pieczenia kiełbas przy ognisku. Po zaspokojeniu głodu, wzajemnych poczęstunkach (czegóż to nie było na stołach), pani profesor w pięknych słowach podsumowała działalność UTW AWF w minionym roku, podziękowała za zaangażowanie w prace na rzecz Uniwersytetu, apelowała o solidarność, kreatywność i wspieranie działań Zarządu i Rady Słuchaczy. Również przedstawicielki Rady podziękowały Zarządowi za wysiłek włożony w to, aby nasza wspólnota funkcjonowała coraz sprawniej i była atrakcyjna dla wszystkich słuchaczy. Podziękowania zakończyły się gromkim „sto lat”.

 

Część rozrywkowa spotkania polegała na wspólnym śpiewaniu piosenek z naszego śpiewnika i słuchaniu zabawnych utworów przybyłego gościa. Humory towarzystwu dopisywały znakomicie.

 Niektórzy ze słuchaczy, po zakończeniu części oficjalnej, udali się do pobliskiego zajazdu Kampinówka na lody i inne przysmaki.

 Tegoroczne zakończenie roku akademickiego było bardzo udane i na długo zostanie w naszej pamięci.

 Opracowała Ewa Wasińska