UTW AWF Warszawa

 

MALTA – WRAŻENIA Z WYCIECZKI  /24.05. – 2.06.2018/

Tegoroczny kierunek naszej wyprawy to MALTA. Obiecywaliśmy sobie dość dużo wrażeń po tej wycieczce i nie pomyliliśmy się!!! Po przylocie późnym wieczorem w hotelu powitano nas lokalnym drinkiem i czekającą na nas kolacją. Zakwaterowanie w pokojach odbyło się sprawnie i pomimo zmęczenia podróżą wszyscy byliśmy zadowoleni.

 

Pierwszego dnia po śniadaniu rozpoczęliśmy naszą przygodę z Maltą zwiedzaniem stolicy Valetta. Malta przywitała nas gorącym powietrzem, ale nie przeszkadzało to nam w podziwianiu zabytków, które mają historię tysiąca lat !!! O wszystkim opowiadała nam p. Barbara – nasza przewodniczka.

Podziwialiśmy piękną katedrę św. Jana oraz trzeci najstarszy na świecie, nieprzerwanie działający teatr – MANUEL THEATRE. Oglądaliśmy Ogrody Barracca oraz przepiękne widoki.

W kolejnych dniach odwiedziliśmy RABAT, gdzie zobaczyliśmy katakumby św. Agaty oraz MDINĘ – dawną stolicę Malty

W planach była także wycieczka na siostrzane wyspę Malty – WYSPĘ GOZO. Na Gozo  płynęliśmy promem a po dopłynięciu przesiedliśmy się do piętrowego autokaru, którym zwiedzaliśmy miasta Wyspy.

Przespacerowaliśmy się na potężną Cytadelę aby ze wzgórz podziwiać piękną panoramę Wyspy.

Odwiedziliśmy także malownicze  Xlendi – dawną wioskę rybacką. Widzieliśmy także resztki kamiennego okna – Azure Window.

Dużo radości sprawiło nam  pływanie łodkami do Błękitnej Zatoki.

Kolejny dzień to odwiedzenie megalitycznej  świątyni Terylen oraz urokliwej wioski rybackiej MARXALOKK.

Mogliśmy także skorzystać z rejsu małymi łodkami do jaskini Blue Grotto.

W czasie wolnym p. Ania – nasza pilotka proponowała nam wycieczki fakultatywne z których skrzętnie korzystaliśmy – m.in. na Błękitną Lagunę na wysepce COMINO. Popłynęliśmy tam statkiem, gdzie uraczono nas lunchem i winem!!! Humory wszystkim dopisywały.

Na tej wyspie podziwialiśmy przepiękne zatoczki i cudowny błękit morza.

Odwiedziliśmy także Złotą Zatokę,  gdzie korzystaliśmy z uroków piaszczystej plaży i cudownej morskiej kąpieli. Był to cały dzień relaksu.

Mieszkaliśmy w hotelu SUNFLOWER w miasteczku Qawra. Malta słynie z tego, że niektóre miasta łączą się ze sobą i wszędzie jest blisko.

Nasza wycieczka była bardzo udana!!! Było nas dużo, bo aż 42 osoby + p. Ania Pawlaczyk – Iter Tour Puszczykowo – największa grupa w historii naszych wojaży.

Codziennie po kolacji mogliśmy spotykać się na dachu hotelu, gdzie były baseny oraz część rekreacyjna. Była pełna integracja!!!

 

Dziękujemy jak zwykle p. Ani za wspaniałą organizację i opiekę. Do zobaczenia na następnej wycieczce.!!!

Tekst i zdjęcia: Helena Krajewska Remisiewicz