UTW AWF Warszawa

GARDA – WIDOKI JAK MARZENIE

To kolejna wycieczka UTW AWF. Jak zawsze organizujemy ją z BP Iter Tour – Anna Pawlaczyk.

Kończąc wycieczkę w Portugalii już zastanawialiśmy się nad wyborem kolejnego kierunku naszych wojaży. Wybraliśmy tym razem Północne Włochy z pobytem nad Jeziorem Garda.

Jezioro Garda jest najpiękniejszym i największym jeziorem we Włoszech. Woda w jeziorze należy do najczystszych spośród wszystkich włoskich jezior a jej kolor przypomina kolor Adriatyku.

Jezioro Garda powstało wiele wieków temu na skutek ciągłych ruchów mas lodowcowych. Ma długość ok. 55 km. W północnej części jest szerokie na ok. 4 km a w południowej ma 12 km. Na jeziorze jest wiele małych wysepek i 5 dużych wysp. Największa to Isola del Garda

Jezioro Garda z uwagi na swoje położenie i warunki atmosferyczne / stałe wiatry i prądy powietrza/ jest ważnym ośrodkiem sportów wodnych.

W jeziorze występuje wiele odmian ryb co sprawia, że jezioro Garda jest rajem dla wędkarzy.

Turystów zachwyca także przyroda wokół jeziora.

Wzdłuż wybrzeża można podziwiać okazałe cyprysy, oleandry, cedry, oliwki, drzewa z pomarańczami a nawet palmy.

Pobliskie winnice zachęcają do degustacji lokalnego wina. Wino  BARDOLINO jest chlubą Gardy. Jest to jedno z najdelikatniejszych win całej Italii.

Bardolino Doc I Fiori to nie tylko wino czerwone. Bardolino Chiaretto to wino różowe, a wytrawne musujące nazywa się Chiaretto Spumante Brut.

Młode wino nosi nazwę Nowello.

Jezioro Garda otacza łagodny klimat co sprawia, że owoce dojrzewają spokojnie, jezioro ma także wpływ na temperaturę górskiego otoczenia.

I właśnie w tak pięknym otoczeniu znajduje się nasz hotel Stella Dell Oro. Na pewno z dużą przyjemnością będziemy do niego wracać po każdej wycieczce, aby odpocząć i nabrać sił na następny dzień.

Mam nadzieję, że nie mogą się już Państwo doczekać do terminu naszego wylotu.

W następnym „odcinku” przybliżę Państwu kilka miejsc, które mamy w programie naszej wycieczki.

 

Przygotowała: Helena Krajewska Remisiewicz

Na podstawie www.kierunekwlochy.pl