UTW AWF Warszawa

 


MIGAWKI Z WYCIECZKI DO POZNANIA – 7-10.06.2022 - UTW AWF W WARSZAWIE

 Prośba naszych słuchaczy abym zorganizowała wycieczkę do stolicy Wielkopolski – Poznania narodziła się podczas jesiennej wycieczki w Karkonosze. Zastanawiałam się czy jest to dobry pomysł, ale uznałam, że warto pokazać piękny Poznań i jego okolice.

 Jak zwykle wspólnie z Piotrem Kociszewskim – szefem BP PITUR zaplanowaliśmy taki wyjazd na początku czerwca br. Kiedy to planowałam nie przewidziałam, że Poznań będzie remontowany i praktycznie centrum miasta będzie całkowicie sparaliżowane. Zabrakło klimatycznego miasta, które wita turystów licznymi ogródkami kawiarnianymi, pięknymi widokami.

Czytaj więcej: MIGAWKI Z WYCIECZKI DO POZNANIA

 


MIGAWKI Z WYCIECZKI  „PERŁY DOLNEGO ŚLĄSKA” – KARKONOSZE | 5-8.09.2021 UTW AWF WARSZAWA

 Od naszej jednodniowej wycieczki „Szlakiem jabłkowym” minęły dwa miesiące i znów wyruszyliśmy, tym razem na 4 dniową wycieczkę do Doliny Jeleniogórskiej.

 Od momentu ogłoszenia zapisów na wycieczkę bardzo szybko zebrała się grupa 28 osób, które chciały wyruszyć po kolejna przygodę.

 W programie wycieczki był Wrocław, Cieplice, Jelenia Góra, Szklarska Poręba, Karpacz i Świdnica.

Czytaj więcej: MIGAWKI Z WYCIECZKI „PERŁY DOLNEGO ŚLĄSKA” – KARKONOSZE

 


WYCIECZKA NA POMORZE ZACHODNIE, 6-9.06.2019

Tym razem obraliśmy kierunek Pomorza Zachodniego. Program wycieczki obejmował Wyspy Wolin i Uznam. Miejsce zakwaterowania to Międzywodzie. Mieszkaliśmy w Ośrodku Wypoczynkowym „GRYF”, skąd codziennie wyjeżdżaliśmy po śniadaniu na zwiedzanie kolejnych miejsc. Ale od początku. Wyjechaliśmy z Warszawy we wczesnych godzinach rannych. Pogoda zapowiadała się wspaniale. Po drodze zwiedzaliśmy Gorzów Wlkp. Miasto nas nie zachwyciło, ale dało nam chwile oddechu w dość dalekiej drodze na Pomorze.

Czytaj więcej: WYCIECZKA NA POMORZE ZACHODNIE, 6-9.06.2019


WSPOMNIENIE CZARNOGÓRY 09/2019

Wycieczka do Czarnogóry była dla nas przedłużeniem lata, bowiem Czarnogóra przywitała nas piękną, słoneczną pogodą.

Spotkaliśmy się na lotnisku Okęcie w Warszawie z dobrymi humorami. Po dwóch godzinach lotu wylądowaliśmy w stolicy Czarnogóry Podgoricy, skąd autokarem udaliśmy się na miejsce zakwaterowania.

Czytaj więcej: WSPOMNIENIE CZARNOGÓRY 09/2019

 


WSPOMNIENIA Z WYCIECZKI NA MADERĘ – MAJ 2019

Madera – wyspa inna niż dotychczasowe wyspy przez nas odwiedzane. To wyspa cudownych widoków, pięknej przyrody i spokoju…. Mieszkaliśmy w hotelu Monte Mar Palace w miejscowości Ponta Delgada, który położony jest na klifie, skąd roztacza się piękny widok na bezkres oceanu z jednej strony i majestatyczne góry z drugiej strony.

Hotel znakomicie dawał nam komfort dobrego wypoczynku po trudach wycieczek, a także zaspokajał nasze podniebienie wspaniałymi posiłkami. Codziennie wyjeżdżaliśmy na wycieczki, a opiekował się nami przewodnik – p. Ryszard, który w dość nietypowy sposób opowiadał nam o wyspie i przybliżał nam ciekawostki Madery. Cierpliwie odpowiadał na różnorodne pytania, które zadawaliśmy.

Czytaj więcej: WSPOMNIENIA Z WYCIECZKI NA MADERĘ – MAJ 2019