UTW AWF Warszawa

 


WYCIECZKA NA POMORZE ZACHODNIE, 6-9.06.2019

Tym razem obraliśmy kierunek Pomorza Zachodniego. Program wycieczki obejmował Wyspy Wolin i Uznam. Miejsce zakwaterowania to Międzywodzie. Mieszkaliśmy w Ośrodku Wypoczynkowym „GRYF”, skąd codziennie wyjeżdżaliśmy po śniadaniu na zwiedzanie kolejnych miejsc. Ale od początku. Wyjechaliśmy z Warszawy we wczesnych godzinach rannych. Pogoda zapowiadała się wspaniale. Po drodze zwiedzaliśmy Gorzów Wlkp. Miasto nas nie zachwyciło, ale dało nam chwile oddechu w dość dalekiej drodze na Pomorze.

Czytaj więcej: WYCIECZKA NA POMORZE ZACHODNIE, 6-9.06.2019

 


WSPOMNIENIA Z WYCIECZKI NA MADERĘ – MAJ 2019

Madera – wyspa inna niż dotychczasowe wyspy przez nas odwiedzane. To wyspa cudownych widoków, pięknej przyrody i spokoju…. Mieszkaliśmy w hotelu Monte Mar Palace w miejscowości Ponta Delgada, który położony jest na klifie, skąd roztacza się piękny widok na bezkres oceanu z jednej strony i majestatyczne góry z drugiej strony.

Hotel znakomicie dawał nam komfort dobrego wypoczynku po trudach wycieczek, a także zaspokajał nasze podniebienie wspaniałymi posiłkami. Codziennie wyjeżdżaliśmy na wycieczki, a opiekował się nami przewodnik – p. Ryszard, który w dość nietypowy sposób opowiadał nam o wyspie i przybliżał nam ciekawostki Madery. Cierpliwie odpowiadał na różnorodne pytania, które zadawaliśmy.

Czytaj więcej: WSPOMNIENIA Z WYCIECZKI NA MADERĘ – MAJ 2019

 


WRAŻENIA Z WYCIECZKI „SZLAKIEM ZAMKÓW I PAŁACÓW: KLICZKÓW – DREZNO – MIŚNIA – POCZDAM – BERLIN – ROGALIN    11–14.10.2018

To była 10 wycieczka UTW AWF organizowana wspólnie z Iter Tour Anna Pawlaczyk, a druga wycieczka autokarowa. Poprzednia wycieczka do Pragi była także wycieczką busem. Pozostałe wycieczki były wycieczkami samolotowymi.

Czytaj więcej: WRAŻENIA Z WYCIECZKI „SZLAKIEM ZAMKÓW I PAŁACÓW

 


TYM RAZEM O MADERZE....

Turystyka na UTW AWF coraz bardziej cieszy się zainteresowaniem słuchaczy naszego Uniwersytetu.

W roku akademickim 2018/2019 zaplanowaliśmy dwie samolotowe wycieczki zagraniczne: w maju na Maderę i na przełomie września i października do Czarnogóry. Nie mamy już wolnych miejsc, mimo dość wysokiej ceny za zaplanowane wycieczki.

Nasze wycieczki cieszą się zainteresowaniem bo staramy się w naszych programach uwzględniać potrzeby seniorów. Zawsze rezerwujemy jeden hotel, w którym jesteśmy zakwaterowani, aby uniknąć codziennego pakowania i rozpakowywania walizek. Codziennie natomiast wyjeżdżamy na zaplanowane wycieczki, które programem są także dostosowane do naszego wieku. Zwiedzając robimy przerwy na odpoczynek i zregenerowanie sił.

Wycieczka na Maderę jest naszą jedenastą wycieczką.

Czytaj więcej: TYM RAZEM O MADERZE....

 


Tegoroczny kierunek naszej wyprawy to MALTA. Obiecywaliśmy sobie dość dużo wrażeń po tej wycieczce i nie pomyliliśmy się!!! Po przylocie późnym wieczorem w hotelu powitano nas lokalnym drinkiem i czekającą na nas kolacją. Zakwaterowanie w pokojach odbyło się sprawnie i pomimo zmęczenia podróżą wszyscy byliśmy zadowoleni.

 

Czytaj więcej: MALTA – WRAŻENIA Z WYCIECZKI /24.05. – 2.06.2018/