UTW AWF Warszawa

Odeszła Barbara Rotnicka

 Z głębokim smutkiem  zawiadamiamy, że w dniu 7 listopada odeszła od nas Barbara Rotnicka, Honorowy Członek Stowarzyszenia UTW AWF Józefa Piłsudskiego w Warszawie,  inicjatorka jego powstania.  Uroczystości żałobne odbędą się w dniu 27 listopada 2020 roku na Cmentarzu Bródnowskim w kościele Św. Wincentego a Paulo (drewniany) o godz.14.

                     Zarząd i Rada Słuchaczy Stowarzyszenia UTW AWF Warszawa

 Odeszłaś cicho , bez słów pożegnania.

 Tak jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić…

 Tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,

 że możesz niebawem z dobrą wieścią wrócić

                                                     Ks. J.Twardowski

 Barbara Rotnicka – po prostu nasza Basia – kobieta  wielkiego serca, pogodna, elegancka,  zawsze uśmiechnięta i  służąca dobrym słowem.

 To dzięki jej kreatywności powstała idea założenia UTW na warszawskim AWF. Promując aktywność fizyczną w naszym środowisku  kontynuowała  wizję prof. Haliny  Szwarc, z którą wcześniej współpracowała w pierwszym w  Polsce UTW przy CNKP.

 Była osobą skromną i życzliwą, cieszącą się życiem i przyjaźnią ludzką.  A tylko  spotkania i bliskość  z ludźmi czynią życie warte przeżycia.  Mówią, że istota wspomnień polega na tym, że nic nie przemija - tak,  nasze wspomnienia o Basi pozostaną z nami, pozostaną w naszej pamięci i sercach.

 Dzisiejszy czas, czas pandemii nie pozwala nam osobiście pożegnać Basi i towarzyszyć w tej ostatniej podróży, w której nas wyprzedziła. Będziemy duchowo łączyć się w modlitwie.

 Spoczywaj w pokoju !