Grupa UTW AWF Warszawa wybrała się tym razem zwiedzać piękną Andaluzję.
Zainteresowanie wycieczką było bardzo duże – w wycieczce uczestniczyło 48 osób. W
programie wycieczki były najpiękniejsze miasta tego regionu: Malaga, Mijas, Sevilla,
Granada, Kordoba, Ronda. Odwiedziliśmy także Gibraltar.
Zakwaterowani byliśmy w hotelu w miejscowości Benalmadena, niedaleko Malagi.
Codziennie po śniadaniu wyruszaliśmy na zwiedzanie kolejnych miejscowości. Duże
wrażenie zrobiła na nas Sevilla oraz Granada z przepiękną Alhambrą. Klimatyczne białe
miasteczko Mijas oraz wizyta na Gibraltarze, gdzie mogliśmy podziwiać piękną jaskinię
oraz Rezerwat Przyrody Gibraltar Nature Reserve, gdzie żyją magoty berberyjskie
(makaki bezogonowe). Obecna populacja dzikich małp liczy około 160 – 300
osobników.
Byliśmy także na pokazie Flamenco.
Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w bardzo klimatycznym miasteczku Ronda,
położonym po obu stronach wąwozu rzeki Guadalevin. Wąwóz zwany El Tajo zrobił
duże wrażenie. Ronda to także jedno z najważniejszych miast w historii korridy czyli
walk z bykami.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Biuro Podróży PITUR Piotr Kociszewski za
duże zaangażowanie aby wycieczka spełniła nasze oczekiwania, ze szczególnym
podkreśleniem osobistego wkładu p. Piotra Kociszewskiego. Pani Kamilii Kudaszewicz
– Capilla za profesjonalne przygotowanie całego serwisu. I oczywiście wszystkim
przewodnikom, którzy byli z nami na całej trasie.
Dziękujemy także naszej pilotce p. Agnieszce Lorens, która spełniała nasze wszystkie
prośby oraz zapewniła nam pełen komfort podczas wszystkich dni pobytu. A Aleks
Lorens za pomoc oraz cudne tłumaczenie z języka polskiego i angielskiego na język
hiszpański oraz za pomoc w opiece nad nasza grupą.
Ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci. Wróciliśmy do Warszawy po dość
intensywnym zwiedzaniu bardzo zmęczeni ale zadowoleni.
Opracowała: Helena Krajewska Remisiewicz















